Co se stane, dají-li se dohromady scénárista, dramaturg, herečka, produkční a učitelka? A navíc, jsou-li z jedné rodiny a dvou generací, z nichž jedna má zkušenosti a druhá mladistvý elán? Vznikne rodinná produkční firma, v tomto případě Pixa-pro. Pixa-production se zaměřuje zejména na zábavné, hudební i výchovné pořady, na představení pro dospělé i pro děti. Produkce spolupracuje s významnými výtvarníky, herci, zpěváky i hudebníky.

Jan Pixa

Jan Pixa

scénárista

Vystudoval FAMU, obor scenáristika a dramaturgie, před tím pracoval v ČT jako asistent kamery a režie, po studiích působil krátce jako redaktor kulturní redakce Svobodného slova a od té doby je na volné noze jako autor, textař, moderátor.

Alena Pixová

Alena Pixová

herečka

Vystudovala Státní konzervatoř, obor hudebně dramatický, hrála v několika filmech a tv inscenacích (např. Pavlínka, Na startu je delfín, Jezdec formule risk, Carmen). Alena Pixová navíc učí bezmála 100 dětí herectví ve vlastním muzikálovém studiu Múzy. Z nejšikovnějších dali dohromady dětskou skupinu KOMIX.

Od svatby v roce 1974 oba manželé pracují, tvoří a podnikají společně. Oba jsou autory, režiséry, moderátory, herci i producenty, vytvořili mnoho divadelních, televizních zábavných i publicistických pořadů zejména pro děti. Kromě činnosti umělecké, založili v roce 1994 a až do roku 2012 vedli firmu na výrobu obalů.

V poslední době se věnují muzikálové tvorbě, jsou autory scénářů a také producenty několika úspěšných muzikálů – Kapka medu pro Verunku, Sněhová královna, Alenka v kraji zázraků.

Lenka Pixová

Lenka Pixová

Producent, produkce, obchod

Vystudovala Střední průmyslovou školu sdělovací techniky v Panské, obor produkce. Pracovala jako produkční ve zpravodajství TV Prima. Na mateřské dovolené organizovala kulturní akce v Senohrabech, učila na ZŠ, byla v obecním zastupitelstvu, kde se starala o kulturu, vedla obecní časopis. Producentsky, produkčně i obchodně zabezpečuje muzikály Kapka medu pro Verunku, Sněhová královna, Alenka v kraji zázraků, včetně  zájezdů. Organizuje muzikálové studio Múzy v Kolovratech, Ondřejově a Benešově.

ROZHOVOR – PraKultura

ROZHOVOR – Magazín I-Bestof

ROZHOVOR – Podnikavá žena

Kristýna Pixová

Kristýna Pixová

textařka

Od dětství ji bavilo psaní textů a básniček, k čemuž ji inspiroval zřejmě dědeček, známý moderátor Dr. Jan Pixa. Také se odmalička věnuje hře na klavír a hudbě. Vystudovala Střední pedagogickou školu v Praze, díky tomu se zabývá především tvorbou pro děti a s dětmi také pracuje. Je autorkou textů mnoha dětských písniček. Pro děti stále aktivně vystupuje po celé republice s vlastní skupinou Myš a Maš. Dále moderuje a vyučuje umělecky zaměřené kroužky pro děti v Praze, kde také v současné době pracuje jako umělecká produkční. Kromě jiných textařských počinů je autorkou písňových textů rodinných pohádkových muzikálů z produkce Muzikály pro děti: Kapka medu pro Verunku (2012), Sněhová Královna (2014),  Alenka v kraji zázraků (2016) a Královna Kapeska (2018), které jsme uvedli v Divadle Hybernia.

ROZHOVOR