Kapka medu pro Verunku

– 1. muzikálová knížka –

napsal: Jan Pixa, foto: Petr Novotný, grafická úprava: Markéta Hodrová

Máte rádi Kapku medu pro Verunku? Můžete ji číst dětem před spaním!
Text je doplněn fotografiemi z muzikálu.
Druhá část knížky obsahuje i noty k některým písničkám. Krásný vánoční dárek.

Cena: 150 Kč (+ poštovné 100 Kč platba předem, 149 Kč platba na dobírku)

Můžete koupit samostatně na všech našich představeních v divadle nebo vám knížku zašleme poštou na dobírku.

 

Předmluva:

Pohádka Kapka medu pro Verunku má docela bohatou historii. Začalo to tak: Byl jednou jeden dědeček, jmenoval se dr.Jan Pixa, a ten měl čtyři vnučky – Mařenku, Janu, Lenku a Kristýnku. Psal se rok 1983. Dědeček si s vnučkami rád hrál a jednoho dne ráno si řekl, že těm hodným holkám napíše nějakou novou pohádku, protože v noci ho napadl zajímavý námět. Psaní mu nedělalo potíže, protože byl úspěšným televizním autorem a moderátorem. Pohádka se tenkrát jmenovala Krůpěj medu pro Verunku. Psal celý den a večer už četl tu pohádku dětem před spaním. Holčičky neusnuly, tak se jim pohádka líbila a druhý den ji chtěly slyšet znovu a znovu. Pak se o Krůpěji medu nějakou náhodou dozvěděli na Supraphonu, což byla firma vydávající gramofonové desky a pohádku natočili a vydali ji na deskách i na kazetách. Postavy tam tenkrát namluvili známí herci, například Honzu hrál Marek Eben a vypravěče Petr Nárožný. Dodnes ta nahrávka existuje a můžete si ji stáhnout pod původním názvem Krůpěj medu pro Verunku i na internetu. Vnučky vyrostly a na pohádku se nějak pozapomnělo. Až v roce 2011 si dvě nejmladší vnučky, tedy Lenka a Kristýnka na pohádku vzpomněly a napadlo je, že by se pohádka mohla znovu někde objevit, protože její příběh je stále a asi ještě dlouho bude velmi aktuální. Realizovat ano, ale otázka byla kde a jak? A protože měly kolem sebe spoustu kamarádů muzikantů a herců, rozhodli se nakonec všichni pro divadelní jeviště a muzikál. Petr Kutheil, František Pytloun a Tomáš Beran složili hudbu, vnučka Kristýna napsala texty k písničkám a o napsání scénáře poprosily sestry své rodiče herečku Alenu a scénáristu Jana Pixu, aby napsali k muzikálu scénář. Profesí vnučky Lenky byla produkce a tak se ujala organizace celého projektu. A začala dlouhá práce, bez které se příprava žádného původního muzikálu neobejde. Znamenalo to sehnat vhodné divadlo, herce, tanečníky, kostýmy, dekorace, rekvizity, maskéry a spoustu dalších profesí, které jsou v divadle potřeba. Naštěstí každý měl okruh svých známých divadelníků, a tak se podařilo dát dohromady opravdu výborný tým odborníků vynikající nejen uměleckou kvalitou, ale i chutí na muzikálové pohádce pracovat. A tak se stalo, že kostýmy udělala jedna z našich nejlepších kostýmních výtvarnic Evženie Rážová, scénu náš přední scénograf Martin Černý, choreografii Petra Parvoničová a režie se ujal televizní režisér Jaroslav Hanuš. Z herců si pohádkové postavy s chutí zahráli například Bára Basiková, Kamil Střihavka, Martina Pártlová, Jiří Zonyga, Jiří Štědroň, Míša Nosková, Míša Sejnová, Ivanka Korolová, Felix Slováček, Miroslav Hrabě, Peter Strenáčik a později David Gránský a Anna Julie Slováčková a mnoho dalších. Z malé pohádky pro malé vnučky se stal velký původní český rodinný výpravný pohádkový muzikál, zřejmě první svého druhu u nás. Všem, kteří na něm pracovali, patří uznání a dík.

Věříme, že stejně jako divákům se líbí muzikálové představení, bude se vám líbit i četba Kapky medu pro Verunku. V knížce najdete i obrázky z představení a texty a noty k písničkám, takže si je můžete zazpívat.

Kapka medu pro Verunku – muzikál

Premiéra: 15. 9. 2012 v Divadle Hybernia

Námět: Dr.Jan Pixa

Scénář: Jan a Alena Pixovi

Hudba: Tomáš Beran, Petr Kutheil, František Pytloun

Texty: Kristýna Pixová

Režie: Jaroslav Hanuš

Choreografie: Petra Parvoničová

Kostýmní výtvarnice: Evženie Rážová

Scénograf: Martin Černý

Lightdesign: Pavel Dautovský

Produkce: Lenka Pixová

Hráli a stále hrají:Jiří Štědroň, Markéta Zehrerová, Michaela Zemánková, Miroslav Hrabě, Felix Slováček jr., Barbora Rajnišová, Peter Strenáčik, Jiří Zonyga, Jaromír Holub, Eva Kleinová, Kamil Střihavka, Michaela Sejnová, Genny Ciatti, Ivana Korolová, Martina Pártlová, Gabriela Urbánková, Michal John, Michaela Nosková, Lukáš Randák, Anna Julie Slováčková, David Gránský, Patrik Plešinger, Petr Urbánek,  Petr Macháček, Zdeňka Pijanová, Radek Fišer, Martina Fantová, Michaela Josífková, Lukáš Kellner, Veronika Tesařová, Klára Kočárková, Barbora Šampalíková, David Černák, Mikuláš Matoušek, Filip Vlastník

V první verzi muzikálu hráli: Ilona Vozníčková, Petr Kutheil, Danieala Kroftová, Jaroslav Klein, Bára Basiková, Simona Bursová, Lucie Černíková, František Pytloun, Kristýna Leichtová, Petra Doležalová, Petr Jablonský, Jana Tesařová, Honza Honig, Peter Veslár, Jan Franc, Richard Mašata, Marie Horvátová, Hanka Kubinová, Jaroslav Beneš, Barbora Stulíková, Vojta Vlasák, Jakub Sedláček, Jana Kalinská, Martin Čabrada.