Zahájení sezóny na bobové dráze

Královna Kapeska porazila Jak se dělá muzikál!

Ale soupeřili jsme jen na bobové dráze na Proseku. Jinak jsme při první společné akci s Hudebním divadlem Karlín dávali oba týmy dohromady . Výhry jsme si rozdělili spravedlivě – za Jak se dělá muzikál vyhrál Ivo Hrbáč a Ines Ben Ahmed, za Královnu Kapesku pak Martina Pártlová a Kapeska vyhrála i cenu hlavní za nejrychlejší tým. Nejvíce legrace si ovšem užily všechny naše děti.

Herci z Karlína zahájili sezonu na bobové dráze!

Hodně netradičně začalo svoji sezónu Hudební divadlo Karlín. V rychlostních závodech na bobové dráze si to rozdali protagonisté dvou muzikálů určených pro nejen pro mladší diváctvo, Královna Kapeska a Jak se dělá muzikál.

Za hudební show Jak se dělá muzikál sedla na boby Dominika Býmová. „Svištěla jsem jako drak, ještě teď mi z toho buší srdce. Ale chce to trochu adrenalinu, protože po letní pauze začínáme opět hrát. Skoro po třech měsících volna musím oprášit všechny choreografie a texty, docela se toho děsím. Čím víc představení hrajeme, nacházíme tam další vtipy a jsem zvědavá, kde po prázdninách navážeme. Těším se na to,“ uvedla Dominika, ze které se přes léto stala mladá paní. „To není možné, jak se tyhle informace rychle šíří. Je to tak, vdala jsme se. My jsme s Erichem spolu už sedm let, svatební den byl krásný a moc se mi líbí říkat „můj manžel“. Pracovně si nechávám svoje jméno, ale jinak nosím jméno manžela- Vodnansky.“

Zpěvačka Míša Nosková hraje v Královně Kapesce i se svou dcerou Eliškou. „S Kapeskou jsme se přestěhovali z Hybernie do Karlína, takže máme za sebou zkoušky na jevišti HDK. Museli jsme se přeorientovat na větší jeviště, zvyknout si na jiné zázemí, bylo toho víc. Elišku divadlo baví. Sice školu začala tím, že tam už dva dny chyběla, protože měla zkoušku v divadle. Jak Elišku sleduji, tak ač chci nebo nechci, asi se tomu komediantství nevyhneme,“ smála se Míša Nosková, která se dostala do širší nominace na Thálii za další představené, které uvádí Hudební divadlo Karlín – operetu Veselá vdova. „Jsem ráda, že si někdo všiml tohoto žánru. Potěšilo mne to, protože Veselá vdova je představení, které si ocenění zaslouží.“

Svoje dětské herce si na bobové dráze pohlídala Alena Pixová, producentka Královny Kapesky ze společnosti Pixa-Pro, pro které je přesun na půdu Hudebního divadla Karlín novým impulzem. „Naše muzikály pro děti dobře zapadají do nového konceptu představení pro mladé diváky  HDK Junior. Museli jsme si na jiné divadlo trochu zvyknout, ale je to dobré. Začínáme v listopadu s Královnou Kapeskou a pak bychom rádi přidali i Kapku medu pro Verunku,“ uvedla Alena Pixová, která si své malé herce vychovává v divadelní přípravce a někteří z nich se objeví i na prknech Hudebního divadla Karlín.

A jak bobové klání dopadlo? Ředitel Hudebního divadla Karlín Egon Kulhánek uplatnil svoje rozhodující právo a prvenství přisoudil delegaci muzikálu Královna Kapeska. Nebyla sice nejrychlejší, ale při fandění byla více slyšet.

Královna Kapeska nově v Karlíně

 

Královna Kapeska se vydala na cestu dlouhou asi jeden kilometr. Kolem Masarykova nádraží přes Florenc až do Křižíkovy ulice v pražském Karlíně. Konkrétně do čísla 10. Přejezd to byl nenápadný, za to se vším všudy. Spousta šatů, doplňků, kosmetiky, nábytku a početný doprovod, to vše pod vedením společnosti Pixapro. V Karlíně, kde právě vrcholí přípravy, má královna od podzimu nové reprezentativní sídlo, v němž bude ráda a s láskou přijímat i vás i vaše děti. Královna Kapeska je vlídná, zábavná, okouzlující, má smysl pro humor, pro krásnou hudbu i tanec a určitě si získá i vás, tak jako si získala několik desítek tisíc návštěvníků ve svém starém sídle.

Tou královnou je KRÁLOVNA KAPESKA, kouzelný výpravný rodinný muzikál s pohádkovým příběhem pro všechny generace, a tím jejím novým reprezentačním sídlem je Hudební divadlo Karlín. V rámci nového projektu HDK junior bude Hudební divadlo Karlín uvádět nejen Kapesku, ale i další úspěšné muzikály společnosti Pixapro, jakými jsou Kapka medu pro Verunku, Alenka v kraji zázraků, Sněhová královna a samozřejmě se chystají i další zcela nová původní muzikálová a hudební představení.

www.rodina.cz

Pixa-Pro se stěhuje do Karlína!

Tisková zpráva – 24. 4. 2019

Pixa-pro přechází do Hudebního divadla Karlín. Pod hlavičkou HDK Junior uvede na podzim nově nastudovaný muzikál Královna Kapeska.

Společnost Pixa-pro uvedla již čtyři původní rodinné muzikály – první se jmenoval Kapka medu pro Verunku, druhý Sněhová královna, pak následovala Alenka v kraji zázraků a tím posledním je Královna Kapeska. Představení z produkce Pixa-pro si oblíbili velcí i malí diváci a od roku 2012  je navšítvilo v Divadle Hybernia přes 300.000 diváků.

Od listopadu 2019 společnost Pixa-Pro přechází se svými muzikály do Hudebního divadla v Karlíně, kde bude působit pod hlavičkou HDK Junior. Uvede zde postupně všechny své muzikály a připravuje se i spolupráce na nových projektech.

“Vznikem značky Hudební divadlo Karlín Junior, respektive premiérou show JAK SE DĚLÁ MUZIKÁL (pozn. březen 2019) jsme zahájili pouť našeho divadla vstříc mladším divákům. Spojením Hudebního divadla Karlín se společností Pixa-pro a jejím tvůrčím týmem, který se systematicky a dlouhodobě  věnuje tvorbě pro mladé diváky, jsem udělali další logický a velmi významný krok na této cestě. Uvědomujeme si, že jsme pořád na jejím začátku, ale věříme, že nabírá správný směr”, řekl Egon Kulhánek, ředitel Hudebního divadla Karlín.

„Velmi oceňujeme vedení Hudebního divadla Karlín pro cílevědomou a záslužnou práci, se kterou s profesionálním přístupem realizuje nový zábavný a výchovný projekt HDK junior, nové jsou tak i možnosti a podmínky pro naši další práci s dětmi a mládeží. Chceme v něm společně připravovat nová zábavná, ale třeba i edukativní hudební a divadelní představení pro děti, mládež, rodiny i školy“, dodává producentka Lenka Pixová.

Prvním představením, které diváci v HDK uvidí, bude nově nastudovaná Královna Kapeska, jejímiž autory jsou (jako u všech ostatních) Alena a Jan Pixovi, texty napsala Kristýna Pixová a hudbu složil Tomáš Beran.

Královna Kapeska je volným pokračováním prvního, velmi úspěšného, muzikálu

Kapka medu pro Verunku. V novém příběhu se opět dostaneme na pohádkový ostrov, kde spolu žijí tři království známá z pohádek – království Popelky, Zlatovlásky a Hloupého Honzy. Celý ostrov chce ovládnout Král temných sil (Kates) a zničt veškerou přírodu i její Královnu přírodních sil (Kapesku). Králové, královny a především jejich děti se pustí do nerovného boje se zlým vetřelcem, aby všechno skončilo tak, jak se na správnou pohádku sluší a patří.

Královna Kapeska baví děti i dospělé nejen svým aktuálním příběhem, ale i chytlavou hudbou, efektními choreografiemi, nádhernými kostýmy a bohatou výpravou, která je navíc pro scénu HDK rozšířena.  Vyjímečné je i obsazení muzikálu, které navíc posílí Michaela Kuklová a Ines Ben Ahmed.

Rodinný muzikál Královna Kapeska je prostě muzikálovou show pro všechny generace!

Premiéra v Hudebním divadle Karlín 24. listopadu 2019

PROČ SE PŘIJÍT PODÍVAT?

Máte doma děti, teenagry, babičku s dědou nebo protivnou tchýni a nevíte co se všemi podniknout? Vyražte se všemi do divadla Hybernia na velkolepé a výpravné muzikály rodiny Pixových, které jsou pro všechny generace a nemají konkurenci!

Máte rádi pohádky? Vyražte na Alenku v kraji zázraků, Sněhovou Královnu, Kapku medu pro Verunku, Královnu Kapesku a nebo rovnou na všechny.

Pohádkové muzikály tvoří zkušená produkce Pixa-pro, což je rodinná firma. Jan a Alena Pixovi píší scénáře, jejich dcera Kristýna píše texty a druhá dcera Lenka to celé produkuje. Vnoučata Kateřina, Radek i Dominick v muzikálech hrají.

Pixa-pro totiž dává šanci i talentovaným dětem. Děti si Pixovi vychovávají už od malička, vedou vlastní muzikálovou akademi Múzy, kde vychovávají bezmála 100 dětí. Ty nejlepší se uplatňují v jejich projektech.

Kromě dětských hvězd Kateřiny Průšové, Viktorie Tandlerové, Miloslava Frýdla, Radka Raděje, Mikuláše Matouška můžete v muzikálech Pixa – Pro vidět i známé tváře jako třeba Davida Gránského, Martinu Pártlovou, Aničku Slováčkovou, Míšu Sejnovou, Mahulenu Bočanovou, Sabinu Laurinovou, Lindu Finkovou, Míšu Noskovou, Felixe Slováčka jr., Lukáše Adama, Jana Fantu, Ríšu Pekárka, Ernesto Čekana a kolem 150-ti dalších, které pobaví celé publikum.

Každý muzikál je plný humoru, ale zároveň plný ponaučení. Úžasnou hudbu od Tomáše Berana, Vašo Patejdla či Zdeňka Bartáka s akčními choreografiemi od Petry Parvoničové a neuvěřitelnými hereckými výkony krásně doplňuje velkolepá scéna od Martina Černého a nápadité kostýmy od Evženie Rážové, Martina Černého či Kateřiny Bláhové. V muzikálech si každý najde to své a nikdo se nebude nudit. Po dopoledních představení jsou autogramiády, kde se mohou diváci s herci vyfotit nebo si nechat podepsat program či svůj deníček.

Tak neváhejte, vezměte děti malé i velké, babičky i dědy a každého koho potkáte a přijďte společně do divadla Hybernia na nejúspěšnější rodinné muzikály v Praze.