Pixa-Pro se stěhuje do Karlína!

Tisková zpráva – 24. 4. 2019

Pixa-pro přechází do Hudebního divadla Karlín. Pod hlavičkou HDK Junior uvede na podzim nově nastudovaný muzikál Královna Kapeska.

Společnost Pixa-pro uvedla již čtyři původní rodinné muzikály – první se jmenoval Kapka medu pro Verunku, druhý Sněhová královna, pak následovala Alenka v kraji zázraků a tím posledním je Královna Kapeska. Představení z produkce Pixa-pro si oblíbili velcí i malí diváci a od roku 2012  je navšítvilo v Divadle Hybernia přes 300.000 diváků.

Od listopadu 2019 společnost Pixa-Pro přechází se svými muzikály do Hudebního divadla v Karlíně, kde bude působit pod hlavičkou HDK Junior. Uvede zde postupně všechny své muzikály a připravuje se i spolupráce na nových projektech.

“Vznikem značky Hudební divadlo Karlín Junior, respektive premiérou show JAK SE DĚLÁ MUZIKÁL (pozn. březen 2019) jsme zahájili pouť našeho divadla vstříc mladším divákům. Spojením Hudebního divadla Karlín se společností Pixa-pro a jejím tvůrčím týmem, který se systematicky a dlouhodobě  věnuje tvorbě pro mladé diváky, jsem udělali další logický a velmi významný krok na této cestě. Uvědomujeme si, že jsme pořád na jejím začátku, ale věříme, že nabírá správný směr”, řekl Egon Kulhánek, ředitel Hudebního divadla Karlín.

„Velmi oceňujeme vedení Hudebního divadla Karlín pro cílevědomou a záslužnou práci, se kterou s profesionálním přístupem realizuje nový zábavný a výchovný projekt HDK junior, nové jsou tak i možnosti a podmínky pro naši další práci s dětmi a mládeží. Chceme v něm společně připravovat nová zábavná, ale třeba i edukativní hudební a divadelní představení pro děti, mládež, rodiny i školy“, dodává producentka Lenka Pixová.

Prvním představením, které diváci v HDK uvidí, bude nově nastudovaná Královna Kapeska, jejímiž autory jsou (jako u všech ostatních) Alena a Jan Pixovi, texty napsala Kristýna Pixová a hudbu složil Tomáš Beran.

Královna Kapeska je volným pokračováním prvního, velmi úspěšného, muzikálu

Kapka medu pro Verunku. V novém příběhu se opět dostaneme na pohádkový ostrov, kde spolu žijí tři království známá z pohádek – království Popelky, Zlatovlásky a Hloupého Honzy. Celý ostrov chce ovládnout Král temných sil (Kates) a zničt veškerou přírodu i její Královnu přírodních sil (Kapesku). Králové, královny a především jejich děti se pustí do nerovného boje se zlým vetřelcem, aby všechno skončilo tak, jak se na správnou pohádku sluší a patří.

Královna Kapeska baví děti i dospělé nejen svým aktuálním příběhem, ale i chytlavou hudbou, efektními choreografiemi, nádhernými kostýmy a bohatou výpravou, která je navíc pro scénu HDK rozšířena.  Vyjímečné je i obsazení muzikálu, které navíc posílí Michaela Kuklová a Ines Ben Ahmed.

Rodinný muzikál Královna Kapeska je prostě muzikálovou show pro všechny generace!

Premiéra v Hudebním divadle Karlín 24. listopadu 2019

NA CO SE TĚŠIT

Na co se můžete těšit v roce 2019 ?

  • Sněhovou královnou hrajeme ještě 20 a 27.1, a v únoru 10 a 24
  • V březnu a dubnu pro vás vrátíme na 6 představení Alenku v kraji zázraků
  • V květnu a červnu Kapku medu pro Verunku
  • Královnu Kapesku budeme hrát na podzim 2019

YOUTUBE KANÁL

Připojte se k našemu Youtube kanálu a vyhrajte 2 vstupenky na jakékoliv naše představení:

YOUTUBE KANÁL

Podpisové akce

Po každém dopolední představení budou i nadále podpisové akce s našimi herci!

PROČ SE PŘIJÍT PODÍVAT?

Máte doma děti, teenagry, babičku s dědou nebo protivnou tchýni a nevíte co se všemi podniknout? Vyražte se všemi do divadla Hybernia na velkolepé a výpravné muzikály rodiny Pixových, které jsou pro všechny generace a nemají konkurenci!

Máte rádi pohádky? Vyražte na Alenku v kraji zázraků, Sněhovou Královnu, Kapku medu pro Verunku, Královnu Kapesku a nebo rovnou na všechny.

Pohádkové muzikály tvoří zkušená produkce Pixa-pro, což je rodinná firma. Jan a Alena Pixovi píší scénáře, jejich dcera Kristýna píše texty a druhá dcera Lenka to celé produkuje. Vnoučata Kateřina, Radek i Dominick v muzikálech hrají.

Pixa-pro totiž dává šanci i talentovaným dětem. Děti si Pixovi vychovávají už od malička, vedou vlastní muzikálovou akademi Múzy, kde vychovávají bezmála 100 dětí. Ty nejlepší se uplatňují v jejich projektech.

Kromě dětských hvězd Kateřiny Průšové, Viktorie Tandlerové, Miloslava Frýdla, Radka Raděje, Mikuláše Matouška můžete v muzikálech Pixa – Pro vidět i známé tváře jako třeba Davida Gránského, Martinu Pártlovou, Aničku Slováčkovou, Míšu Sejnovou, Mahulenu Bočanovou, Sabinu Laurinovou, Lindu Finkovou, Míšu Noskovou, Felixe Slováčka jr., Lukáše Adama, Jana Fantu, Ríšu Pekárka, Ernesto Čekana a kolem 150-ti dalších, které pobaví celé publikum.

Každý muzikál je plný humoru, ale zároveň plný ponaučení. Úžasnou hudbu od Tomáše Berana, Vašo Patejdla či Zdeňka Bartáka s akčními choreografiemi od Petry Parvoničové a neuvěřitelnými hereckými výkony krásně doplňuje velkolepá scéna od Martina Černého a nápadité kostýmy od Evženie Rážové, Martina Černého či Kateřiny Bláhové. V muzikálech si každý najde to své a nikdo se nebude nudit. Po dopoledních představení jsou autogramiády, kde se mohou diváci s herci vyfotit nebo si nechat podepsat program či svůj deníček.

Tak neváhejte, vezměte děti malé i velké, babičky i dědy a každého koho potkáte a přijďte společně do divadla Hybernia na nejúspěšnější rodinné muzikály v Praze.

MÍŠA NOSKOVÁ – ÚRAZ KVŮLI DĚTEM

 

Produkční společnost Pixa-pro, která právě zahajuje v pražském Divadle Hybernia svou sedmou divadelní sezónu, není známá jen díky úspěšným rodinným muzikálům Kapka medu pro Verunku, Sněhová královna, Alenka v kraji zázraků a Královna Kapeska. Je zajímavá i tím, že se věnuje a dává příležitost talentovaným dětem. Děti v muzikálech produkce Pixa-pro nejen hrají, ale produkční společnost se o ně také stará, připravuje a vychovává je pro případná divadelní povolání. V muzikálových kroužcích nazvaných MÚZY je zkušení lektoři učí herectví, zpěv i tanec a v divadle poznávají další divadelní profese. Kostymérky, maskéry, režiséry, zvukaře, osvětlovače. Letos poprvé Pixa-pro uspořádala letní muzikálový tábor MÚZY, kterého se zúčastnilo 65 dětí ve věku 8 – 15 let. Kromě autorů a realizátorů úspěšných muzikálů produkční firmy Pixa-pro, přijeli děti učit také moderátorka a herečka Gabriela Partyšová, zpěvačky a herečky Míša Nosková a Genny Ciatti a tanečník a choreograf Radek Fišer. Od rána do večera se hrálo, zpívalo a tančilo a všichni společně nacvičili muzikálové představení, které na závěr s velkým úspěchem děti předvedly rodičům a pozvaným hostům. A když tábor po deseti dnech skončil, většina dětí se loučila s pláčem a doma prý dodnes o všem vyprávějí a za rok všichni chtějí přijet znovu, protože prý tak úžasný tábor ještě nezažily. A to i přes jediný a dost nepříjemný zážitek, kterým byl kuriózní úraz Míši Noskové. Na muzikálovém táboře byla se svou dcerkou Eliškou, jinak také velice nadanou herečkou, kterou můžete společně s maminkou vidět v Královně Kapesce. Jeden večer se pořadatelé rozhodli, jak to na táborech bývá, udělat dětem pro radost strašidelnou „bojovku“. Pro každou legraci vždy ochotná Míša se rozhodla dělat šíleného strašidelného ducha. Přehodila si přes sebe bílé prostěradlo, což bylo sice výhodné vzhledem k náročnosti kostýmu, nevýhodné však v tom, že vůbec nic neviděla. S velmi strašidelným křikem běhala po louce a v té tmě a s prostěradlem přes hlavu narazila do železné lavičky. Ta se s ní převrhla, Míša udělala přemet zakončený kotrmelcem, což v té tmě vypadalo jako nacvičený efektní kousek strašidelného ducha. Jenže nacvičený nebyl. Ta těžká lavička rozsekla Míše lýtko a narazila břicho. Sice to bolelo, ale statečná Míša se tomu smála a strašidlo ten večer dohrála. Nesmála se však dlouho. V noci, když už všichni spali, přepadly Míšu silné bolesti břicha a tak se sama, aniž by někomu něco řekla, posadila za volant a jela do pětadvacet kilometrů vzdálené nemocnice. Dorazila tam s velkým sebezapřením, a  lékaři zjistili, že kromě krvácející nohy má i naraženou slezinu, což je úraz nejen bolestivý, ale i nebezpečný. Míša v nemocnici zůstala. Příště tedy na muzikálovém táboře žádné šílené divoké strašidlo, Míšo, ale raději buď třeba hodná víla Lesanka.  Tu totiž Míša kouzelně hraje v muzikálech Královna Kapeska nebo Kapka medu pro Verunku.